ZDARMA: Šikovný on-line generátor kódů EAN-8, EAN-13, QR a dalších (PNG, JPG, PDF, Ai, EPS)

23. března 2016

Možná se Vám stalo, že jste potřebovali do své grafiky vložit EAN kód nebo jste si chtěli vygenerovat módní QR kód třeba na vizitku. Existuje mnoho různých programů, ať už placených nebo FREE, ale o tom dnešní článek nebude.

Dnešní článek se bude věnovat jednomu on-line generátoru různých kódů, webu:


 

www.free-barcode-generator.netKdyž jsem potřeboval vygenerovat EAN kód, který jsem potřeboval ve vektorech, našel jsem výše zmiňovanou stránku. Její použití je velmi jednoduché. Stačí si vybrat na úvodní stránce typ kódu, který budete potřebovat vygenerovat a poté zadat číslo kódu nebo text a další náležitosti, které se týkají zvoleného druhu kódu.
 

Jaké typy kódů si můžete nechat zdarma vygenerovat?


EAN-8, EAN-13, JAN-13, EAN-128 (GS1-128), ISBN, ISSN, UPC, Code-128, Code-39, Code-93, ITF-14, 2 of 5, Code-11, Identcode, Leitcode, Royalmail, Postnet, Planet, Pharmacode, MSI Plessey, Codabar, QR, Datamatrix, Aztec

 

V jakých formátech dostanete Váš vygenerovaný kód?

Tato stránka nabízí vygenerování kódů ve formátech JPG, PNG, PDF, Ai, EPS.

 

Je to zdarma a funguje to?

Ano, zatím jsem na žádné omezení nenarazil a vygenerované kódy byly opravdu použitelné (nevyzkoušel jsem všechny, ale určitě nebude problém si dané kódy ověřit u Vašeho zadavatele, partnera nebo v nějaké aplikaci na smartphone či přes čtečku kódů).

Co se týče vektorového formátu EPS nebo formátu Adobe Illustratoru, tak můžu říci, že vše funguje jak má. Grafika kódu je v křivkách ve 100% černé.

 

Drobné nevýhody

Trochu zamrzí zpracování webových stránek, ale to je jen drobnost, která nemá vliv na požadované služby. Každopádně by si tento web zasloužil moderní a přehledný web... :o)

Malá výtka směřuje k velikosti vygenerovaného JPG a PNG formátu. I když máte možnost si u každého kódu zvolit předem definované velikosti, určitě by nebylo špatné mít možnost si zadat svou velikost v pixelech. Ale tuto výtku kompenzuje vygenerování do Ai nebo EPS formátu (potažmo i PDF), díky čemuž si můžete v příslušném vektorovém programu vygenerovat vlastní velikost kódu.

Také je škoda, že není zapracováno na více jazykových mutacích, ale to už by jsme asi chtěli moc... :P
 

Ukázka vygenerovaného QR kódu v JPG formátuSnad Vám tento článek pomohl rozšířit Vaše obzory na poli on-line služeb, které jsou zdarma a nejsou vůbec k zahození... :o) Dooffy

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 27276x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace