WD TV aneb jak jsem rozchodil češtinu v tomto mediálním zázraku

2. března 2009

O WD TV jsem se již zmiňoval v předešlém článku a teď bych chtěl pomoci lidem, kteří nemají nejnovější UPGRADE (bráno do budoucna - stále doufám, že to WD dříve či později vyřeší) nebo jim zkrátka nejde podpora českých znaků v titulcích u filmů (AKTUALIZOVÁNO: 24.4.2009 - tak v novém Firmware je již obsažena podpora českých znaků. Na konci článku najdete odkaz na to, kde si stáhnout a jak si nahrát nový Firmware).

WD TV funguje na jednoduchém principu: do krabičky se připojí flash USB klíčenka nebo se napojí přes USB externí disk, na kterém máte data k přehrávání (filmy, hudba, fotky...). Jedinou podstatnou nevýhodou byla absence podpory českých znaků resp. diakritky. Takže např. nějaký ten film nešel přehrávat dost dobře, protože WD TV písmena s českou diakritikou vynechával a nechával tam prázdné místo. WD TV má naštěstí podporu nahrání nového Firmware a byl zde příslib brzkého upgrade firmware. Výrobce Western Digital se dušoval na svém fóru, že by měl být do konce ledna pak února venku opravný firmware. Nestalo se tak, což mě docela žralo. Naštěstí jsem sledoval dění kolem této krabičky na internetu a v diskuzích, kde jsem přišel k informaci, že se to dá velmi elegantně obejít.

Existuje program (umí to i další jiné programy), který české titulky prožene svými útrobami a udělá z nich titulky bez diakritiky což není nejlepší řešení, ale druhé řešení se mi už líbilo, navíc po zjištění že opravdu funguje jsem byl nadšený, že nemusím čekat na opravný FIRMWARE od výrobce Western Digitalu. Druhé řešení spočívá v tom, že si stáhnete prográmek s názvem SubtitleCreator, otevřete si v něm své titulky a dáte uložit do formátu *.idx. Pak je uložit k filmu, pojmenovat stejně jako název filmu a hurá na film.

Takže zde vám pomocí screenů ukážu jak na to:
 

1. KROK: Stažení programu SubtitleCreator

Stáhneme si program SubtitleCreator. Stačí zadat do google toto slovní spojení a vyjede vám plno odkazů ke stažení. Já to stáhnul např. ze serveru stahuj.cz, dá se také sosnout ze slunecnice.cz nebo jiných serverů. Domovská stránka programu je zde: http://sourceforge.net (program je vedený pod liceníc FREEWARE).
 

2. KROK: Instalace a spuštění programu

Nainstalujeme si program a spustíme. Vyjede vám podobná obrazovka (záleží na verzi programu):

3. KROK: Načtení titulků...

Poté si načteme titulky (v programu: OPEN TEXT SUBTITLES nebo zkratkou Ctrl+O)

4. KROK: Uložení

Uložíme jako Vobsus (v programu SAVE VOBSUB AS...)

5. KROK: Formát *.idx

Vyskočí vám okno, kde si zvolíte typ souboru idx

6. KROK: Zpracování a výběr jazykového kanálu

Po výběru typu souboru dáme uložit. Chvilku vám to bude pracovat (několik málo sekund) a po skončení práce vám vyskočí okno, aby jste si vybrali zařazení jazykového kanálu. Vyberte český jazyk a dejte ok. Tímto je vše hotové a stačí jen titulky stejně pojmenovat (nezkoušel jsem s jiným názvem než název souboru filmu).

7. KROK: Enjoy...

Titulky jsou hotové a můžete si film s titulkami nahrát na přenosný disk nebo na USB klíčenku a šup s ní do WD TV. Příjemný koukání přeje Dooffy

PS. V programu SubtitleCreator si můžete ještě nastavit a pohrát s titulkami dle libosti... citace ze stahuj.cz o programu: "Tento program vám pomůže vytvořit si svoje vlastní titulky k DVD videu. Program umožňuje převod titulků ve formátu SUB či SRT, nabízí jejich synchronizaci s videem (správné načasování), náhledy, změnu pozice titulků, barvy atd. Program pracuje jako WYSIWYG editor, tzn. to, co tvoříte, ihned vidíte."
 


Obr.: A zde máte ukázku fungujících titulků s českou diakritikou 


Co by vás ještě mohlo zajímat:
WD TV mediálním zázrak aneb budoucnost stolních přehrávačů?
NÁVOD: WD TV jak nahrát Firmware včetně obrázků (Upgrade New Firmware)
 
 
Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 13234x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace