Vilíkův dopis ze skautského tábora

28. srpna 2017

Ahoj, mami!
Náš skautský vedoucí nám řekl, abychom napsali rodičům, pokud jste viděli ty záplavy v telce a mate o nás strach. My jsme všichni v pořádku. Jen nám odplaval jeden stan a dva spacáky. Naštěstí nikdo z nás se neutopil, neboť jsme právě byli v horách a hledali jsme Joža. Víš co, prosím tě zavolej Jožově mámě a řekni jí, že Jožo je v pořádku. Teď nemůže napsat, protože mě ruku v sádře.

Opravdu super bylo, jak jsme jezdili v záchranářském džípu. Ale Joža bychom v té tmě asi nikdy nenašli, kdyby nebylo těch blesků. Náš skautský vedoucí se na Joža rozzlobil, protože prý šel na túru sám a nikomu to neřekl. Jožo tvrdí, že řekl, ale to bylo během toho požáru takže ho nikdo neslyšel. Ostatně, víš, že když naleješ benzin do ohně, že to vybouchne? Mokré dřevo nechtělo vůbec hořet, zato chytil jeden z našich stanů. A také některé naše věci. Honza teď vypadá trochu divně, ale to jen dokud mu vlasy znovu narostou.

Vrátíme se v sobotu, tedy pokud se našemu vedoucímu podaří opravit auto. Ta havárie opravdu nebyla jeho chyba. Když jsme odcházeli, brzdy byly ještě v pořádku. Vedoucí řekl, že musíme očekávat, že na takovém starém autě se určitě něco poškodí. Asi proto mu ho nikde nechtěli pojistit. Ale my si myslíme, že je to skvělé auto. Našemu vedoucímu vůbec nevadilo, že jsme mu ho zašpinili a když bylo horko, vozili jsme se na zadním nárazníku. Úplně nejlepší je, když se v takovém autě veze deset lidí. Vedoucí nám také dovolil abychom řídili a ti, co se už nevešli do auta, byli v přívěsu. Tak jsme jezdili dokud nám to ten blbý policajt nezakázal.

Náš skautský vedoucí je opravdu super chlapík. Teď učí řídit Tomáše. Ale už ho nechává jezdit jen na horských silnicích, kde není provoz, jen ty náklaďáky, co vozí dřevo. Dnes ráno všichni kluci skákali ze skal do jezera a pak měli jezero proplout. Protože já neumim plavat a Míša se bál, že se utopí, tak nám vedoucí dal kanoe, abychom se přeplavili. V jezeře ještě plavalo dřevo, co tam naplavily ty povodně. Vedoucí nám ani nedal záchranné vesty, a my jsme ho nechtěli otravovat, protože opravoval to auto.

Víš, co? Všichni jsme dostali odznak za kurz první pomoci. To bylo, když se David potápěl v jezeře a pořezal si ruku. A kromě toho, já a Vláďa jsme dostali vyrážku. Náš skautský vedoucí sdělil, že to je asi otrava z toho zkaženého kuřete. On řekl, že takové vyrážky dostal ze stravy, co jim dávali ve vězení. Já jsem rád, že se odtamtud dostal a stal se naším skautským vedoucím. Řekl, že za ten čas, co tam byl, zjistil, jak se stát lepším. Teď už musím jít. Jdeme do města poslat dopisy a koupit náboje. Neboj se o nás. Máme se dobře.

Tvůj Vilík.

 
Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 2199x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace