VIDEO: Nouzové přistání porouchaného letadla, které pilotoval Kyle Davis (Airplane On Highway)

23. dubna 2009

Koukám se na televizní noviny TV NOVA a jedna z reportáží se věnovala velkému štěstí, které potkalo pilotního instruktora Kyle Davise a jeho spolupasažéra.

Tato událost se stala někdy v neděli kdy se Kyle Davis vydal na krátký vyhlídkový let. Na palubě měl pasažéra, který je profesionálním kameramanem a díky tomu se podařilo celou událost perfektně zachytit. Kyle vyletěl z letiště Gilbert Field ve Winter Haven okolo půl jedenácté dopoledne a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo něco zvláštního přihodit. Jenže neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a černá můra všech pilotů se naplnila - vynechal motor letadla.

Pilot se snažil v průběhu dané patálie nahodit motor, což se mu i několikrát povedlo, ale nakonec motor odmítl poslušnost a nenaskočil. Kyle Davis ovšem zachoval klidnou hlavu a i přes nepřízeň osudu nouzově přistál na cestě v jedné ulici města Winter Haven.

Dramatické záběry nouzového přistání přikládám k článku, protože tento počin se jen tak nevidí.Cameras Catch Plane's Emergency Landing - Guy Land Airplane On Highway! (4-21-09)
Klíčové slova pro youtube.com: Guy Land Airplane, Airplane On Highway, Kyle Davis airplaneAnglický komentář k tomuto videu: CNN: A newly-released video shows two men landing a home-built airplane Sunday. Pilot Kyle Davis, 22, and passenger Joe Surowiec were flying from Winter Haven to Sun n' Fun Fly-In in Lakeland, FL when the engine failed. Two cameras -- one in the cockpit and another facing the engine -- captured the landing.   
Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 6553x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace