SONY VEGAS TIP: Jak obnovit původní nastavení video střižny Vegas

7. února 2010

Jistě spousty z vás znají video střižnu Sony Vegas (verze 7, 8, 9 atd.) a možná se vám právě stala nepříjemná věc, že se vám podařilo strčit vyskakovací okno další nabídky do úrovně, kde nejde vylovit. A pro vás je zde rada jak si obnovit původní nastavení programu Sony Vegas.

Ono nemusíte strčit vyskakovací okno do míst, kde nepůjde přesunout zpět, ale můžete udělat nějakou programovou změnu a rádi by jste si obnovili původní základní nastavení programu Vegas.

Osobně jsem se setkal s prvně popisovaným problémem, kdy se podařilo uživateli programu Sony Vegas skrýt vyskakovací okno s PAN / CROPEM pod lištu windows, takže nešlo tuto nabídku vylovit a umístit zpět doprostřed pracovní plochy. Říkáte si drobnost, ale problém je opravdu větší než se zdá. Hledal jsem řešení na internetu, ale všude jsem se setkal s obecnými postupy a popisy programu, nikde rada jak obnovit původní nastavení nebo přesunout okno z "oblasti nikoho". V samotném programu jsem sice našel obnovit Pracovní plochu, ale toto se jaksik netýká vyskakovacích oken. Program toto nějak opomíjí a při restartu Vegasu se problém vyskytoval zase, protože veškerá nastavení se ukládají někde do Cache počítače. Proto jsem zkoušel najít na disku v instalačním adresáři nějaký náznak, procházel jsem Dokumenty, procházel jsem skryté soubory, dočasné ukládání programu Vegasu, ale kýžené soubory jsem nenašel. Určitě šikovnější z vás je najdou, ale tento tip či rada směřuje k jinému a elegantnějšímu řešení pro všechny z vás, kteří stříháte video ve Vegasu.

Řešení je prosté a zvládnete je bez obav. Tento tip jsem našel po dlouhém hledání na zahraničním fóru, kde se podobný problém stal jednomu uživateli, který se s tím trápil podobně jako já. Pojďme na to, jak si obnovit původní nastavení programu SONY VEGAS... :O)

OBNOVA PŮVODNÍHO ZÁKLADNÍHO NASTAVENÍ SONY VEGAS

1. Zmáčkneme na klávesnici tlačítka CTRL a SHIFT (obě najednou)

2. Klikneme na ikonu Sony Vegas a spustíme střižnu (důležité je nejdříve stisknout obě tlačítka a až poté spustit program!)

3. Vyskočí vám následující okno (Do you want to reset all Vegas preferences to default values):


 


4. Pokud chceme obnovit původní nastavení je třeba zaškrtnout volbu: Delete all cached application data (tím se odstraní všechna vaše uložená nastavení programu ve vašem počítači - tedy i špatné umístění pop oken atd.).
 
5. Zaškrtneme políčko, potvrdíme YES a začne se spouštět video střižna SONY VEGAS. Po najetí programu zjistíte, že se vše kompletně vyresetovalo a v našem případě se již vyskakovací okna objevují opět uprostřed obrazovky... ;o)


ENJOY DOOFFY

PS. Možná je někde v Sony Vegasu odkaz na tento postup či nějaké tlačítko. Já jsem na něj nenarazil a ke kýženému výsledku mi pomohl pan Google, za což mu opět děkuji... ;o)
 

   

 

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 32010x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace