RADY A TIPY: Co dělat, když u WD TV nejde spustit AVI a další video soubory

20. ledna 2011

Po nějaké době mám pro všechny majitele WD TV či WD TV LIVE drobnou radu, se kterou jsem se osobně setkal na svém přehrávači WD TV LIVE.

Jelikož jsem již dlouho neaktualizoval FIRMWARE rozhodl jsem se, že si nový  FIRMWARE stáhnu a nahraju do svého přehrávače. Připojil jsem si kabel s internetem, WD TV se samo přihlásilo, že mám zastaralou verzi a jestli chci provést aktualizaci. Potvrdil jsem volbu, že ano. "Wédéčko" si samo stáhlo nový FIRMWARE, provedl se restart a další náležitosti. Poté jsem ještě zkontroloval verzi softwaru a vše bylo perfektní.

Jaké však bylo mé překvapení, když jsem si chtěl spustit video soubor s příponou AVI. Najel jsem na daný soubor, dal jsem spustit a nic... POUZE ČERNÁ OBRAZOVKA a WDTV nereagovalo. Nešly tedy spustit žádné video soubory. Řekl jsem si, že provedu tzv. DOWNGRADE tedy navrácení se k předešlé verzi FIRMWARE (již brzy vám také přinesu návod jak provést DOWNGRADE na WDTV). Zapnul jsem WDTV se starším FIRMWARE a k mému zděšení se problém neodstranil... stále nešel spustit žádný video soubor. Odešel jsem tedy k počítači hledat řešení a zapomněl jsem, že WDTV běží s černou obrazovkou. Zhruba tak po 30 až 60 sec se video soubor spustil, tzn. že problém byl odhalen - VELMI DLOUHÉ NAČÍTÁNÍ SOUBORŮ OBSAHUJÍCÍCH VIDEO.

Začal jsem tedy opět hledat na internetu a kdesi v nějakém zahraničním fóru jsem našel jednoduchou, ale jak se později ukázalo, účinnou radu. Pokud tedy budete mít obdobný problém, ZKUSTE EXTERNÍ DISK PŘIPOJENÝ K WD TV připojit k počítači a tam nechat AUTOMATICKY OPRAVIT CHYBY na disku.

POZN.: Po připojení disku k PC najeďte na disk, zvolte vlastnosti disku (viz. obr.1 a disk s názvem D) a dejte automaticky opravit chyby (viz. obr. 2):
 

 
Obr. 1: Dialogové okno ve windowsu - Vlastnosti disku
Obr. 2: Po zmáčknutí volby Zkontrolovat z předešlého screenu dáte Automaticky opravovat
chyby a necháte proces kontroly projet až do konce...
 


Poté co jsem provedl tuto operaci s opravou dat na disku vše jelo v mém multimediálním přehrávači naprosto v pořádku až do dnešních dnů a to i s nejnovějším FIRMWAREM.

Snad jsem někomu pomohl, kdo se setkal s podobným problémem a nevěděl co s tím...

Mějte se fajn. Dooffy ;o)


Co by vás mohlo zajímat:

NÁVOD: WD TV jak nahrát Firmware včetně obrázků (Upgrade New Firmware)
 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 10003x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace