Adobe Ilustrator - tipy, rady, freebies

Objevte více jak 4784 bezplatných vektorových ikon v 316 sbírkách na Iconmonstr

03. března 2024

Pokud se živíte prací grafika velmi často potřebujete sáhnout do nějaké grafické banky pro nějakou tu ikonu nejlépe ve vektorové podobě. Když pominu velké hráče typu Flaticon, můžete často sáhnout do menší grafické banky bez potřeby placení. Ono původně i Flaticon byl bezplatnou službou než nabral na popularitě. Pak už stačilo málo a přišel i s placenou variantou a omezením bezplatnosti...

Jak vektorizovat JPG, PNG zadarmo a jednoduše na pár kliků

14. dubna 2023

Mnoho grafiků, a nejen oni někdy potřebují velmi rychle převést nějaký obrázek (bitmapu) ve formátu JPG či PNG do vektorové podoby nejlépe do "SVGčka". Pokud tedy potřebujete velmi šikovný nástroj na trasování bitmapy, který dokáže spolehlivě převést bitmapu do vektorů, jste tady dobře.

Pracujete-li v Adobe Illustratoru, můžete použít jeho funkci Vektorizace obrazu. Sice Adobe neustále zlepšuje své produkty, ale...

VEKTOR: Vektorová infografika různých prvků a grafů zdarma i pro komerční využití

28. února 2015

Pracujete-li jako profesionální grafik možná se vám bude hodit následující infografika s různými grafy, sloupců grafů a další množství drobných ikonek a vektorových prvků. Tato báječná infografika bylo vytvořena autory z webu www.webhostface.com a vy si jí můžete stáhnout a používat pro grafické práce i v komerční sféře.

Další informace najdete pod ilustracemi včetně linku na stažení této vektorové infografiky...

VEKTORY: Znak České republiky ke stažení v křivkách zdarma (National Emblem of Czech Republic)

28. října 2014

Hledáte na internetu znak České republiky a nejlépe v křivkách? Už nemusíte, dám vám rady, kde k němu přijít popř. kde jej stáhnout a zadarmo. Uvnitř článku najdete různé možnosti a odkazy, kam šáhnout, aby jste si znak mohli stáhnout, použít a také za jakých podmínek.

(EDIT 2014: došlo k aktualizaci linků)

Pojďme tedy na první zdroj a tím je rozsáhlá databáze nejen textů, vysvětlivek, ale také obrázků, fotek či vektorových značek, log a heraldických znaků. Tato největší databáze nebo chcete-li virtuální světová knihovna nese název WIKIPEDIE. Určitě jste se s ní již do kontaktu dostali. V této databázi najdete také znak České republiky v křivkách, konkrétně...

Uvnitř článku najdete několik různých zdrojů našeho národního heraldického znaku ke stažení...

VEKTOROVÁ GRAFIKA: Ferrari F430 ve vektorových křivkách

30. srpna 2009

Pokud hledáte auta v křivkách a nedaří se vám nic najít, zde máte jeden povedený kousek v podobě vykřivkovaného FERRARI F430.

Auto v křivkách je pěkně zpracované a pochází od autora Marka Taylora, který vytvořil tento zajímavý počin. Autor pochází z Miama a dle jeho slov jej baví zpívání, fotografování, sledování filmů, hraní her či relaxování v přírodě. Na jeho webových stránkách najdete jeho portfolio a další přehled služeb, které nabízí. Nás však bude zajímat Ferrari v křivkách, které si můžete stáhnout uvnitř článku, kde také najdete další podrobnosti včetně náhledu.

FREE DOWNLOAD VECTOR: Vectory pro Ilustrator a Corel zdarma

21. dubna 2009

Pro všechny kreativní lidi, lidi co mají rádi grafiku nebo pro různé reklamky a DTP studia je tento článek o FREE Vectorech. V dnešní době je naštěstí ještě hodně lidí, kteří udělají něco pro ostatní a nechtějí za to nic a poskytnou své práce volně zadarmo pro ostatní.

Jedním z takových autorů je i Ian Diedericks, který vystupuje pod přezdívkou Eiko. Eiko vytvořil několik sad vektorů, symbolů a grafik zcela zadarmo pro Adobe Ilustrator nebo pro Corel. Pokud vás tedy zajímá toto téma, otevřete si tento článek a stáhněte si některou ze sad vectorů od Eika.

Celkem jsem pro vás připravil 10 kolekcí od tohoto autora. Na všechny kolekce je stanovena free licence pro další využití jak pro...

Celkový počet článků: 6


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace