Rady, tipy a návody

EXCEL RADA #2: Jak zjistit den v týdnu, kdy jste se narodili

08. dubna 2024

V dnešním tipu pro MS Excel se podíváme na to, jak si prostřednictvím Excelu zjistit, který den v týdnu jste se narodili. Je to poměrně jednoduché a můžete díky této radě zafrajeřit před rodinou nebo kamarády, že znáte fajn trik v Excelu :D

Foto tip: LED světlo za 99 Kč z Actionu

18. března 2024

Pokud se zabýváte focením v ateliéru např. produktů pro eshopy nebo různých předmětů pomocí světelného stanu, může se vám hodit následující LED světlo. Minulý týden jsem se zastavil do místního obchodu Action a narazil jsem na solidní LED reflektor Baltimore za neskutečných 99 Kč.

Když si srovnám podobná světla z tuzemských foto eshopů, kde se podobná světla prodávají za mnohonásobně více peněz, tak je tento reflektor opravdu skvělý "kauf".

TIP: Jak ve Windowsu vložit do Wordu, PowerPointu, Outlooku nebo do emailu od Seznamu smajlíky Emoji?

12. března 2024

Pokud patříte mezi nadšence smajlíků Emoji a používáte je v mobilu bez přestání, mám zde pro vás jednoduchý tip, jak používat Emoji smejlíky ve Windowsu. Díky lehce zapamatovatelné zkratce můžete Emoji smajlíky používat velmi jednoduše např. ve Wordu, v PowerPointu, při psaní emailů v Outlooku nebo v Seznam emailu apod.

WORD RADA #2: Jak vytvořit rychlý seznam úkolů určený pro tisk (TO DO list)

22. února 2024

V dnešním návodu se podíváme na to, jak udělat v MS Wordu rychle seznam úkolů (Checklist nebo také TODO list) určený pro tisk, tzn že v seznamu úkolů nebudou žádné složité věci, aktivní zaškrtávací políčka apod. Potřebujete-li jen jednoduchý rychlý zaškrtávací seznam úkolů pro vytištění, jste tady správně.

Jak zjistím, jestli mi někdo neukradl heslo na internetu?

06. února 2024

Možná občas zaregistrujete ve zprávách či na internetu, že došlo k úniku hesel, že se někde na netu objevil seznam uniklých loginů apod. Může se vám velmi jednoduše stát, že na daném seznamu bude figurovat i váš email s heslem.

Hackeři nikdy nespí a zaměřují se na prolamování zejména velkých firem, které disponují obrovskou zásobou...

WORD RADA #1: Jak vyplnit dokument ilustračním textem Lorem Ipsum

24. ledna 2024

Může se vám stát, že potřebujete ve svém dokumentu vyplnit nějakou oblast textem a nemáte čas ho vytvářet. Určitě si říkáte, že něco vezmete z internetu z nějakého článku. Může být, ale pak někomu vysvětlujte, že ten text je jen zkopírovaný, že s vašim Wordem nesouvisí. Naštěstí existuje elegantní řešení a hlavně jednoduché.

EXCEL RADA #1: Jak skrýt nepotřebné řádky a sloupce v excelovském listu

04. ledna 2024

Občas se vám může hodit při práci v balíku Microsoft Office konkrétně v Excelu, že si skryjete nepotřebné řádky a sloupce. Není to nic složitého a hravě to zvládnete.

Návod na zrychlení zpomaleného a zavzdušněného počítače

14. července 2023

Na internetu najdete celou řadu, jak zrychlit starý počítač, co vylepšit, vyčistit od prachu a další různé návody a tipy. Já bych se v dnešním článku zaměřil na osobní zkušenost, jak jsem rozchodil můj počítač, který se totálně zavzdušnil. Počítač je relativně nový a nemá málo výkonu.

Jak jednoduše vložit na svoje webové stránky příspěvky z Facebooku (Page Plugin)

07. dubna 2023

V dnešní době jsou sociální sítě velmi důležitým nástrojem k propagaci firmy, jednotlivců či internetového obchodu. S Facebookem jsem tady již nějaký pátek, a může se vám stát, že byste potřebovali jednoduše vložit okno Facebooku na své webové stránky. To vše bez placených modulů a pluginů. Jde to, není to těžké a společně se na to podíváme v několika krocích.

Modrý rámeček kolem odkazů v prohlížeči Firefox (nastavení)

30. ledna 2023

Možná se vám stalo, že prohlížeč Mozilla Firefox z ničeho nic začal dělat kolem odkazů nevzhledný modrý rámeček. Pro některé lidi, kteří na to nejsou zvyklí to může působit rušivě.

Nějakou dobu jsem se s tím snažil srovnat, ale nevydržel jsem to a chtěl jsem původní funkcionalitu prohlížeče bez modrého rámečku kolem odkazů. Začal jsem tedy hledat a nebyl jsem sám, kdo se to snažil vyřešit. Zde jsou informace proč tomu tak je...

Celkový počet článků: 47


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace