NÁVOD: Jak si nastavit ve Firefoxu automatické ukládání všech otevřených panelů (záložek)

7. září 2015

Firefox od jisté verze nenabízí možnost výběru uložit si všechny otevřené panely (záložky) před zavřením prohlížeče pomocí dialogového okna. V článku se tedy dozvíte, jak si toto dialogové okno obnovit a také se dozvíte, jak vyřešit ukládání panelů (záložek) v současné verzi Firefoxu.

V moderní verzi Firefoxu se setkáme s jiným přístupem než v minulosti. Kdysi jsme měli jednoduchou možnost výběru ještě před samotným zavřením webového prohlížeče. Když jste chtěli zavřít program, automaticky vyskočilo dialogové okno "Chcete, aby aplikace Firefox uložila otevřené panely pro použití při příštím spuštění?" A vy jste měli možnost "Uložit a ukončit" nebo "Ukončit". Když jste klikli na Uložit a ukončit, automaticky při dalším spuštění Firefoxu najely všechny uložené panely (záložky).

V dalších verzích tým Firefoxu od tohoto dialogového okna upustil a celá nabídka obnovy panelů byla vytvořena zcela jinak. V současné době to řeší Firefox jiným způsobem a vy máte na výběr ze tří možností (viz. níže).

První způsob je, že si můžete obnovit dialogové okno. Toto řešení uvítají lidé ze starou verzí Firefoxu nebo ti z vás, kterým toto dialogové okno vyhovovalo. Jak tedy na nastavení původního vyskakovacího okna před zavřením? Není to nijak složité a zabere to opravdu jen pár minut času.

Návod jak nastavit Firefox k ukládání panelů před zavřením prohlížeče pomocí dialogového okna


1. Otevřete si prohlížeč Firefox a do adresního řádku (tam kde píšete adresy webů např. www.dooffy.com) zadejte tento příkaz:

about:config

a potvrďte ENTERem. tento příkaz vás nasměruje do konfigurační stránky Firefoxu.

2. Vyskočí na vás stránka, kde najdete varovný text "Vstup jen na vlastní nebezpečí". Klikněte na tlačítko "Budu opatrný, slibuji"... :o)

3. A do vyhledávání nahoře zadejte:

browser.showQuitWarning

4. Najede vám jeden řádek s předvolbou browser.showQuitWarning, ve kterém na konci budete mít hodnotu FALSE. Vy jí přepněte na TRUE (pravým tlačítkem vyvolejte nabídkové okno a dejte PŘEPNOUT nebo jen dvakrát poklepejte myškou na tuto nabídku).

5. Hotovo.

Nyní, když budete chtít zavřít prohlížeč ve které máte otevřeno více panelů (záložek), vyskočí vám upozornění jestli chcete panely uložit. Když kliknete na Uložit a ukončit, při dalším otevření vám všechny otevřené panely najedou automaticky znova.

Současná podoba Firefoxu a jeho obnovy panelů z předchozí relace (máte na výběr ze tří možností)


A teď zpátky k současnému Firefoxu, který tuto problematiku řeší zcela odlišně a na výběr máte dokonce tři varianty. Nový Firefox vás může zdržet a budete klikat ručně nebo si to uděláte plně automatizované bez nutností zbytečných kliků. Jaké tedy máte možnosti?

1) Verze s ruční obnovou panelů
2) Verze je, že máte domovskou stránku Firefoxu a zde klikáte na tlačítko obnovy panelů
3) Verze je plně automatizované nastavení bez nutnosti zbytečných kliků1) Verze: ruční obnova panelů

Současný Firefox vám milerád obnoví panely z minula a pokud potřebujete příležitostně obnovit panely z minula, zde je postup jak to udělat:


1. Otevřete Firefox, kde najede vámi zvolená domovská stránka (jiná než Firefox).

2. Musíte kliknout na nabídku vpravo označenou "třemi vodorovnými linkami" nebo pokud máte zobrazenou lištu hlavní nabídky, klikněte rovnou na položku Historie.

3. Vyjede vám nabídka Firefoxu a vy musíte kliknout na tlačítko Historie.

4. Konečně se dostáváte k vytoužené obnově panelů (záložek) z minula. Zde kliknete na řádek: Obnovit předchozí relaci. Hotovo. Najíždějí vám všechny panely, které jste měli minule otevřené.


2) Verze: Mám domovskou stránku Firefox

Druhá možnost je pro ty z vás, kteří máte domovskou stránku nastavenou na Firefox nabídku. Zde stačí kliknout na velké tlačítko Obnovit předchozí relaci. Bojím se však toho, že lidí, kteří mají nastavenou tuto domovskou stránku, jsou v menšině... :o)


3) Verze: Plně automatizovaný proces obnovy panelů při každém spuštění Firefoxu.

Nejlepší a nejrychlejší varianta ze všech je tato volba. Stačí provést jedno nastavení ve Firefoxu a vše se plně automatizuje bez nutnosti dalších zbytečných prokliků.

1. Otevřete si Firefox a klikněte na tlačítko "tří pruhů" s názvem "Otevře nabídku".

2. Zde si vyberte tlačítko Možnosti.

3. Otevře se vám nový panel s nastavením prohlížeče. V záložce Obecné nás zajímá tato nabídka: Při startu aplikace Firefox. Vedle této nabídky máte rozbalovací nabídku, která obsahuje tyto položky:

• Zobrazit domovskou stránku.
• Zobrazit prázdné okno.
• Zobrazit okna a panely z minula.

Vy si zvolte tu poslední: • Zobrazit okna a panely z minula.

4. Hotovo.

Nyní máte nastaveno, že Firefox před zavřením programu automaticky uloží všechny otevřené okna a panely (záložky) a při nové spuštění je zase všechny automaticky obnoví.


Když se na to podíváte, tak jednu věc (obnovu panelů) můžete ve Firefoxu udělat několika možnými způsoby. Myslím si, že to je velmi příjemné zjištění pro ty z vás, kteří s tím bojovali a nevěděli jak z toho ven... ;o)

 

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 10636x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace