Jak udělat rovnou čáru ve Photoshopu

6. června 2009

Určitě jste se setkali s modelovou situací, kdy jste potřebovali udělat v Adobe Photoshopu rovnou čáru jako podle pravítka. Pro ty z vás, kteří by chtěli vědět jak na to, je určený tento článek.

Je to docela jednoduché a zvládne to každý. Pojďme tedy na to jak udělat ve Photoshopu přesnou čáru jako když bičem střelí.

KROK 1: Otevřete si Adobe Photoshop

 

 

KROK 2: Vytvořte si nějakou prázdnou grafiku

 

 

KROK 3: Zvolte si v paletce nástrojů štětec nebo tužku

 

 

KROK 4: Kreslení čáry od ruky


Já jsem si zvolil tužku (Pencil Tool) a první tah jsem provedl od ruky viz obrázek. Na něm vidítě, že většinou má linka nějaké nerovnosti a nelze jí pokládat za dokonale rovnou přímku.

 

 

KROK 5: Kreslení dokonale rovné přímky ve Photoshopu


Proto, abychom nakreslili dokonale rovnou čáru (ať už vodorovnou, svislou nebo např. uhlopříčku) potřebujeme zapojit k tomuto úkolu i klávesnici.

DŮLEŽITÉ: Než tedy začneme kreslit čáru, ZMÁČKNEME KLÁVESU SHIFT A DRŽÍME JÍ. Neustále držíme klávesu SHIFT a zkuste malovat. Uvidíte, že se vám budou tvořit dokonalé rovné čáry... :o)


TIP: Zkuste si jednu fintu: zmáčkněte klávesu SHIFT a držte jí zmáčknutou. Poté klikněte tužkou někde do plátna, udělá se vám tečka (bod 1), poté myšku pusťe (stále však držte SHIFT), přesuňte jí o kousek dále (kdekoliv) a znova klikněte. Čára se vám vykreslí sama z bodu 1 do bodu 2. 

Takto můžete třeba namalovat vývoj grafu apod. (viz. obr.)

 

 


Hodně zdaru ve vaší práci... Enjoy Dooffy

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 32499x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace