Jak si nahrát doplňky do Adobe Photoshopu aneb správce kolekcí (např. štětce, přechody, vzorky, styly, jiné tvary apod.)

1. srpna 2009

Nejen já, ale i spousty grafiků, studií a dalších subjektů nabízí volné free doplňky do Photoshopu (např. štětce, přechody, vzorky atd.). My si tedy v tomto článku ukážeme jak si tyto doplňky nahrajeme resp. naimportujeme do programu.

 

 

1 KROK: Stáhnutí doplňků pro Adobe Photoshop


Nejdříve se musíme poohlédnout po internetu po volně stažitelných (Freeware) doplňcích pro náš program. Z mé dílny si můžete stáhnout např. vzorky (Patterns) nebo přechody (Gradients). Odkazy přikládám zde:

 

 

 

 


Samozřejmě na internetu najdete spousty dalších, ale pro náš případ to bude stačit. Takže si zvolte třeba první variantu přechody, stáhněte se přechody, rozbalte a dostanete soubor s příponou GRD.

 

 

 

 

2 KROK: Nahrání doplňků do Photoshopu...

Otevřeme si náš oblíbený program Adobe Photoshop a pohledáme položku s názvem:

  •  v anglické verzi hledejte - PRESET MANAGER (skrývá se pod vrchní nabídkovou lištou EDIT)
  •  v české verzi hledejte - SPRÁVCE KOLEKCÍ (v české verzi jí naleznete pod ÚPRAVAMI viz. obr.01)

POZN. Ve starších verzích se může umístění správce kolekcí (doplňků) lišit od výše zmíněné cesty. Pokud to pod tímto umístěním nenajdete zkuste pohledat. Tuším, že to kdysi bylo umístěno pod nabídkou IMAGE / OBRAZ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obr. 01: Umístění odkazu na Správce kolekcí (v anglické verzi to najdete pod: EDIT / Preset Manager)

 

 


Jakmile najdete Správce kolekcí v Adobe Photoshopu, rozklinete si jej, vyskočí vám nasledující okno se samotným Správcem kolekcí a aktivní nabídkou stop štětců, které máte aktivované a nahrané viz. obr. 02:

 

 

 

 

 

 

Obr. 02: Správce kolekcí v celé své kráse s nabídkou Stop štětců

 

 

 

 

Obr. 03: My si vybereme přechody (Gradients)

 


Na obrázku 03 vidíte přehled přechodů, které máte aktivní ve svém Photoshopu. Do tohoto přehledu jsme se dostali díky výsuvné roletce Typ kolekce, kde si můžete zvolit, co si zobrazíte (Stopy, Vzorník, Přechody, Styly, Vzorky, Profily, Jiné tvary, Nástroje).

Aby jsme si nahráli novou kolekci přechodů do našeho Photoshopu, musíme je někde stáhnout (to už jsme udělali jako první, máme je na disku rozbalené), poté tedy sáhneme k samotnému importu přechodů pomocí tlačítka napravo NAČÍST (LOAD).

Vyskočí vám okno s procházením souborů na vašem počítači, najdete si rozbalené přechody na vašem disku s příponou GRD, označíte a potvrdíte. tímto úkonem jste přechody nahráli do vaší kolekce přechodů viz. obr. 04:

 

 

 

 

 

 

 

 

Obr. 04: Na obrázku vidíte nové přechody, které jsme nahráli...


 

3 KROK: Závěr a TIP


Pokud jste úspěšně došli až k poslednímu kroku a ve vaší správě kolekcí již máte nové doplňky, můžete nyní začít hledat po internetu další skvělé věci a doplňky do vašeho Photoshopu. Na internetu se toho válí opravdová hromada a dokonce i spousty věcí zdarma.

Na závěr ještě drobný TIP: dejte si pozor na to, co chcete aktuálně nahrát. Pokud nahráváte například nové štětce (STOPY) musíte si nejdříve zobrazit kolekci STOP a pak zmáčknout tlačítko NAČÍST... (platí všeobecně u všech kolekcí) Může se vám stát, že budete mít aktivně zobrazeny štětce (STOPY) a např. budete chtít vložit TVARY. Pak se stane to, že vám TVARY nepůjdou nahrát a ani se vám soubor nezobrazí. Proto vždy nejdříve vybereme kolekci do které chceme vložit nové věci a teprve potom zmáčkneme tlačítko NAČÍST... (LOAD)!

Vzhůru tedy k novým možnostem a obzorům, které se vám nyní otevřely... ;o)

Dooffy

PS. Přehled jednotlivých přípon doplňků či chcete-li kolekcí najdete v tomto článku:

https://www.dooffy.com/cs/seznam-jednotlivych-pripon-doplnku-pro-photoshop.html
 


  

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 45898x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace