JAK NA TO: Zásuvný modul Adobe Acrobat spadl aneb špatné otvírání PDF souborů ve Firefoxu

7. února 2012

Možná se vám stalo, že po upgrade staré verze Firefoxu na zbrusu novou verzi došlo k tomu, že nejdou dost dobře otvírat PDF soubory. V nových verzích se PDFka otvírají přímo v novém panelu prohlížeče Firefox a né vždy se PDF soubor zobrazí.

S tímto problémem jsem se setkal na vlatní kůži a když jsem po několika týdnech ignorace tohoto problému kouknul na internet (už mě to zkrátka přestalo bavit :D), zjistil jsem, že nejsem sám. Začal jsem tedy hledat řešení daného problému a našel jsem.

Samotný problém spočíval v tom, že když se někde na webových stránkách objevilo PDFko a vy jste jej chtěli otevřít, Firefox se vás už neptal co s tím chcete udělat, ale rovnou ho otvíral ve svém novém panelu. Někdy se PDFko otevřelo, někdy ne... ale stále častěji jsem na svém monitoru viděl chybovou hlášku: "Zásuvný modul Adobe Acrobat spadl. Pro opakování obnovte stránku... a odešlete hlášení o pádu" (viz. obr. 1).
 Obr. 1: Chybová hláška o pádu PDF zásuvného modulu ve Firefoxu

 


Podařilo se mi to vyřešit pomocí zákazu zásuvných modulů Adobe Acrobatu. Zde jsou následující kroky jak na to:

 

1) NABÍDKA FIREFOXU

v horní nabídkové liště firefoxu si zvolte NÁSTROJE / SPRÁVCE DOPLŇKŮ (nebo pomocí klávesové zkratky Ctrl+Shift+A) viz. obr. 2
 Obr. 2: Vyvolání nabídky Správce doplňků
 

2) OTEVŘENÍ SPRÁVCE DOPLŇKŮ

Otevře se vám správce doplňků, kde si zvolíme nabídku ZÁSUVNÉ MODULY viz. obr. 3

 

3) SEZNAM ZÁSUVNÝCH MODULŮ A ZAKÁZ

Objeví se nám seznam zásuvných modulů, které máme nainstalovány v prohlížeči Firefox. A zde najdeme také nabídku MOŽNOSTI DANÝ ZÁSUVNÝ MODUL ZAKÁZAT (viz. obr. 3)
Obr. 3: V nabídce zásuvných modulů můžeme modul Adobe Acrobatu zakázat
 

4) RESTART PROHLÍŽEČE A OVĚŘENÍ

V následujícím kroku restartujte svůj prohlížeč firefox a po novém spuštění prohlížeče by jste měli mít daný problém vyřešený. Alespoň u mě se již PDFko neotvírá v novém panelu, ale jako kdysi se mě počítač zeptá, co s daným souborem chci udělat (Otevřít nebo uložit) viz. obr. 4.


Obr. 4: Úspěšné otvírání PDF souborů bez problémů s pádem zásuvného modulu Adobe Acrobatu
 

Snad jsem vám pomohl vyřešit nepříjemné problémy s Firefoxem. Mě to pomohlo a jsem znova spokojený s brouzdání a hlavně s otvíráním PDF souborů, které mě už nestojí zbytečný čas navíc... ;o)

ENJOY DOOFFY
 
 
Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 17502x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace