FOTO: Ohlédnutí za brněnským tuning srazem RENOCAR 2009

4. května 2009

Na tuning srazu RENOCAR 2009 v Brně jsme se vydali spolu s kámošem Arem a jeho přítelkyní v sobotu ráno. Rozhodli jsme se, že se podíváme na pěkné káry a potažmo prošmejdíme boxy, nafotíme upravená auta nebo se podíváme na nějaký ten závod na okruhu v Brně.

Počasí nám vyšlo perfektně a po celý den bylo krásně slunečno, takže panovala velmi dobrá nálada, aut bylo kolem požehněně, občerstvení taky v hojné míře... no začalo to velmi hezky.


Po příjezdu jsme vešli hlavní branou a s kamarádem @rem jsme se dohodli, že si dáme sraz v danou hodinu, že se nebudeme na sebe vázat. Díky tomuto rozhodnutí bylo dosti času na fotky aut, které mě zaujaly a které můžete najít v galerii pod článkem popř. v sekci FOTOGALERIE.

Hned ze startu jsem se dostal do rozmluvy s jedním majitelem pěkně upraveného červeného BMW. Při focení mě oslovil, tak jsme pokecali a já mu slíbil, že pokud to vyjde, udělám s jeho károu nějaký ten wallpaper pro největší tuningový server www.tuning.cz. Později doma jsem danou tapetku připravil a majitel červeného BMw se tak může těšit na originální grafiku s jeho miláčkem... ;o)


Mezi auty se opravdu nacházely skvostně upravené auta a o zajímavé objekty nebyla nouze. Co se týče samotného srazu na Masarykově okruhu v Brně, tak RENOCAR je trochu odlišný od ostatních tuning srazů. Je to dáno zejména přítomností profesionálního okruhu, kde si můžete zazávodit i vy pokud složíte startovné a máte k dispozici auto nebo motorku, které dojedou do cíle... :o))) Můžete si tak střihnout volnou jízdu nebo sprinty na 400 m apod. Na trati bylo k vidění opravdu hodně aut přes Ferrari, Porsche, BMW až po speciálně upravená auta.


Na parkovišti jsem objevil také celou řadu zajímavostí třeba perfektně zachovaný Mercedes 230 SL kabriolet. Opravdová paráda.


Jelikož bylo opravdu vedro, zavítal jsem několikrát ke stánku s vychlazenou čepovanou kofolou, která byla opravdou slastí pro mé žíznivé tělo. K tomu padl jeden nefalšovaný langoš ALL-IN-ONE a později jsem to spláchl gulášem se třemi chleby. Občerstvení bylo perfektní, čekací doba přijatelná, někdy takřka ihned na řadě... v této oblasti nebylo srazu Tuning RENOCAR BRNO co vytknout.


Drobnou zajímavostí se stala vykládka aut stáje SEAT. Bylo zajímavé sledovat tuto činnost. Po nahlédnutí dovnitř jsem zjistil, že kamion (resp. návěs) mají rozdělený na dvě patra. Nahoře mají auta a dole jsou všechny doplňky, nářadí, maziva, náhradní díly a veškeré zázemí. Nějak mě toto doposud míjelo a bylo to zajímavé zjištění.


V průběhu focení se mi párkrát podařilo nafotit velmi dobré fotky takřka bez ůprav rovnou pro wallpaper, takže se máte na co těšit. Pokud budete sledovat můj web, určitě brzy zde najdete nějakou tu tapetu z brněnského RENOCARU. Jinak v nových sadách wallpaperů pro tuning.cz jsou již některé auta z brněnského srazu, takže tam můžete najít své miláčky (viz. výše červené BMW).


Společně s kamarádem a jeho přítelkyní jsme vyrazili kolem čtvrté zpět domů, opáleni po tvářích, příjemně unaveni ze šmatlání po celém areálu a s hřejivým pocitem, že si v našich foťácích odvážíme nějakou tu fotku s nadupanými auty.

PS. Ještě se mi vybavila jedna drobnost. Při procházení mezi vystavenými auty jsem narazil na člověka, který měl RC model auta a pěkně si to driftoval mezi vystavenými auty. Docela jsem nechápal a s nadšením jsem pozoroval, jak se takový model může protáčet a provádět drifty... vrátil jsem se do dětských let, kdy jsem toužil po autíčku na dálkové ovládání...
 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 14489x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace