Film: Kdo je kdo ve filmu Filipa Renče Lída Baarová

25. ledna 2016

Do kin zamířil velmi očekávaný film Lída Baarová, který v současné době hýbe snad všemi médii. Film Filipa Renče Lída Baarová měl na tuzemské poměry obrovský rozpočet cca 80 milionů korun a má opravdu hvězdné obsazení. V hlavních rolích se setkáme s Tatianou Pauhofovou, Gedeonem Burkhardem, Pavlem Křížem, Martinem Hubou, Simonou Stašovou, Lenkou Vlasákovou, Jiřím Mádlem, Michalem Dlouhým a dalšími skvělými herci.
Tento článek ovšem nemá za úkol hodnotit film o naší největší prvorepublikové herečce evropského formátu, která měla nabídky i z Holywoodu, ale má za cíl ukázat ve fotografiích srovnání herců a hereček filmu s reálnými osobami kolem Lídy Baarové (níže najdete nejen rodinu Lídy Baarové, ale také její osudové muže...).

Na konci článku najdete oficiální filmovou upoutávku plus pár užitečných odkazů  :)

Lída Baarová  |  Tatiana Pauhofová 

Joseph Goebbels  |  Karl Markovics 

Gustav Fröhlich  |  Gedeon Burkhard


 

Karel Babka (otec Baarové)  |  Martin Huba


 

Ludmila Babková (matka Baarové)  |  Simona Stašová 

Zorka Janů (sestra Baarové)  |  Anna Fialová 

Adolf Hitler  |  Pavel Kříž


 

Magda Goebbelsová  |  Lenka Vlasáková

 

 

Adina Mandlová  |  Kateřina Klausová


 

Oficiální text distributora:

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...(CinemArt CZ)
 

Filmová upoutávka k filmu Filipa Renče: Lída Baarová (2016):Zajímavé odkazy:

Vše co se týká Lídy Baarové na Youtube:
https://www.youtube.com/results?search_query=l%C3%ADda+baarov%C3%A1


ČSFD.cz:
 http://www.csfd.cz/film/371258-lida-baarova/komentare/


Dokument o Lídě Baarové - Ta, která odmítla Hollywood:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10123383458-pribehy-slavnych/413235100211008-ta-ktera-odmitla-hollywood/

 
ZDROJ FOTOGRAFIÍ:

Film Lída Baarová 2016 - režie Filip Renč
Slavia Film
Česká televize
  Foto z knihy Hitlerovo Německo
Wikipedie

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 21883x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace