Dooffy

21. ledna 2009

Dooffy aneb pár řádků o mně... :o)

Vždycky je těžké psát něco o sobě popř. se nějak hodnotit - to už je spíše na vás čtenářích a návštěvních tohoto webu, aby posoudili mojí práci a udělali si obrázek o mé osobě, ale něčím bych tedy začít měl.

Fotografování

Fotografie je mým velkým koníčkem, který neustává, ale spíše se neustále stupňuje... Začnu tedy o tom, jak jsem se seznámil s digitální fotografií. Můj první fotoaparát byl jeden nejmenovaný foťák (na typ si už opravdu nevzpomínám :( bohužel), se který jsem fotil v mém mládí. Foťák byl ještě na film a jelikož jsem byl docela malý špunt, tak podle toho taky výsledné fotky vypadaly :D

Úplně první digitální foťák jsem si pořídil v roce 2001 a byl jsem jako student zadlužený, ale šťastný a hrdý . Byl to digi foťáček HP Photosmart 315 s úžasným rozlišením 1600x1200 px a zde se mi otevřel digitální svět fotografie, který jsem již neopustil a jsem rád, že mohu být jeho součástí, využívat jeho výhod a kouzel.

Obr.1: HP Photosmart 315 - Můj první digitální fotoaparát


Nebudu vám říkat, jak jsem fotil co se dalo, jaká to byla pecka, když jsem vyfotil někoho z rodiny a hned mu ukázal živý náhled vzadu na zadní obrazovce foťáku. Každý, kdo si koupil svůj první digitální foťák, zažil tento úžasný pocit.

Po jisté době se vlna digitálních foťáků přetransformovala v tsunami a začal velký "boom" digitální techniky. Jak tedy doba šla, začal jsem snít o dalším foťáku, nástupci "HáPéčka". Do oka mi padl ultrazoom od Olympusu, protože HP 315 měla jen digitální zoom, což bylo ke konci už neúnosné a kvalita fotek taky nebyla nijak závratná, holt pokrok a chutě na nové zbožíčko nezastavíš... Nový kousek jsem si tedy pořídil s velkou pompou v polovině roku 2003 a kýženým nástupcem HP 315 byl Olympus C740 UZ (Ultra Zoom). Bylo to jako přesednout z dětského kola s podpůrnými kolečky rovnou na horské kolo. Nejzásadnější výhoda byla ve velkém optické zoomu, který byl opravdu parádní (10x optický zoom). Kvalita fotek byla úplně jinde, takže plná spokojenost s novou lodí v digitálních vodách.

Obr. 2: Digitální fotoaparát Olympus C-740 Ultra Zoom


Prakticky po dvou letech v roce 2005 jsem našel odvahu a dostatek financí si pořídit svou první digitální zrcadlovku, která byla za perfektní cenu v dobrém setu (z mého pohledu človíčka, který vlastnil "olympusáka úzetko"). Přechod to byl opět do jiné dimenze fotek. Mojí první zrcadlovkou se tedy stal NIKON D70 s objektivem NIKKOR 18-70mm a na Vánoce ještě pod kmen zavítal objektiv SIGMA 70-300mm (recenzovat nebo popisovat zmiňované foťáky nemá cenu, protože se jednak necítím jako odborník a také proto, že na webu najdete plno kvalitních recenzí).
 

Obr.3: Digitální zrcadlovka NIKON D70


U tohoto fotoaparátu jsem zatím zůstal a provází mě na svých cestách, toulkách krajinou či městem a opět pošilhávám po lepším foťáčku. Jak jinak že?
 

Aktualizace 30. března 2015:

V současné době fotím Nikonem D7000, které mi říká pane již od listopadu 2010. Nějak jsem to zde zapomněl napsat, ale lepší pozdě než vůbec.

Do mé drobné sbírky objektivů přibyly za ty roky docela příjemné kousky a to SIGMA 70-200mm, 1:2,8 APO a makroobjektiv TAMRON AF 90mm F2,8 MACRO.

Samozřejmě jak zní můj poslední záznam, velmi rád bych současného Nikona D7000 vyměnil za novější foťáček, ale asi ještě chvilku počkám. Nikon stále podává velmi dobré výkony a na cestě jsou velmi zajímavé modely, tak proč ještě chvíli nepočkat :o)
 

 

Všem přeji dobré světlo a skvělé zážitky na cestách nebo při čtení mého webu... ;o)

 

Cestování, sport, rodina

Mezi mé další koníčky patří cestování po krajích českých a slovenských. Samozřejmě rád cestuji i do zahraničí, ale přeci jen převládá naše krásná rodná hrouda. Stále mě udivují naše památky, rozmanitost českého kraje, přírodních úkazů a vůbec vše kolem nás. Výlety za novým dobrodružstvím mě nabíjejí energií do další práce a přímo souvisí s předešlým koníčkem (Fotografování). Jinak mezi mé další záliby patří sport, grafika (jak jinak že :D ) a má rodina...

 

Mějte se všichni fajn, ať se daří. Martin (Dooffy) ;)

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 46096x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace