BLOG: Jedna zajímavá a nestárnoucí myšlenka od Tomáše Bati na téma hospodářské krize

22. února 2010

Při brouzdání na internetu jsem narazil na opravdovou lahůdku, o kterou se musím s vámi podělit. Jedná se o citaci našeho slavného podnikatele a výrobce legendární obuvi Tomáše Bati.

V roce 1932, tedy před 78 lety, se Tomáš Baťa vyjádřil k hospodářské krizi. Jeho slova mě velmi oslovila a myslím si, že by se nad tím měli všichni tam nahoře pořádně zamyslet... 


TOMÁŠ BAŤA

"Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující."


A co vy na to? Stále živé a nadčasové...
 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 11970x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace