BLOG: Jedna úsměvná historka o policejním měření rychlosti ve Velké Británii

29. srpna 2017

Nevím, do jaké míry je tato historka pravdivá, ale vzhledem k popisované události i následné odpovědi by nějaký kus pravdy na tom přeci jen mohl být :) Tento příběh jsem si přečetl na jedné sociální síti a pojednává o policejním měření ve Velké Británii. Autor překladu ani zdroje není znám, tak se snad nebude zlobit, když to tady hodím.

Docela zajímavá a úsměvná historka, no posuďte sami:

 


Policejní měření rychlosti ve Velké Británii


Dva britští dopravní policisté z North Berwick se stali účastníky neobvyklého incidentu během silniční hlídky na dálnici A-1 Great North Road v Anglii. Jeden z příslušníků měřil ručním radarem rychlost vozidel blížících se od horizontu a byl šokován naměřenou rychlostí přesahující 450 mil za hodinu (cca 725 km/h). Přístroj se záhy vypnul a nebylo jej možné restartovat.

Posléze se ukázalo, že ruční radar zachytil nízko letící Typhoon Královského letectva, který oblastí prolétal v rámci nácviku letu nízko nad zemí. Policejní náčelník posléze zaslal stížnost na patřičná místa v RAF. Dostalo se mu následující odpovědi:

"Děkujeme za vaši zprávu, která nám pomohla k uzavření tohoto incidentu. Možná vás bude zajímat fakt, že palubní systémy v letadle automaticky zaměřily vaše *nepřátelské sledovací zařízení* a okamžitě zahájily rušení. Dále na toto zařízení byly zacíleny řízené střely určené k potlačení vzdušné obrany. Naštěstí pro vás pilot rychle reagoval a ručně zablokoval automatický obranný systém před tím, než výše zmíněné střely odpálí na zdroj signálu."

 

 

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 3088x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace