Biatlonistům začínají zasloužené prázdniny

1. dubna 2016

Konec března je tradiční termín pro ukončení oficiální části biatlonové sezony. Ne jinak tomu bylo i letos, kde se českým barvám zejména v podání nadmíru úspěšné Gabriely Soukalové podařilo posbírat i nejednu trofej. Co je nyní čeká a jak tráví mezidobí sezon?

Na střelnicích a závodních okruzích letos slavila největší úspěchy šestadvacetiletá česká reprezentantka, která si díky třem individuálním oceněním v podobě malého křišťálového globusu součtem přivlastnila i vůbec nejcennější trofej celého biatlonu, velký křišťálový globus za celkové pořadí. Kromě individuálního závodu si tak přišla na ocenění za sprint, stíhací závod i závod s hromadným startem. Usměvavá blondýna s v posledních závodech zrzka měla smůlu jen na Mistrovství světa v norském Oslu, kde se několikrát umístila pouze těsně pod stupni vítězů a na medaile nedosáhla.ZDROJ: Wikipedia
 
 
Ani to jí však nemuselo kazit náladu, jelikož v součtu všech odjetých závodů, kde se umístila nejhůře na jedenáctém místě, si na své konto připsala v přepočtu více než šest milionů korun. Tuto částku ještě ovšem bude muset zdanit, nicméně základ pro příjemně strávenou dovolenou to jistě bude dobrý. Spoustu času však naše nejlepší biatlonistka tráví i v domácím prostředí, kde se kromě přípravy na další sezonu na kolečkových lyžích věnuje i svému partnerovi Martinu Koukalovi. Spolu se zapsali třeba také při preventivní akci v boji proti rakovině. Pro nadaci svého partnera vydala také píseň, která ukázala světu kromě jejího sportovního umu i hudební nadání. 
 

V mužském podání spousta adrenalinu


To pánská výprava byla letos na velké úspěchy skoupá. Nejlepší v pořadí českých bojovníků, spíše neúspěšně stíhajících absolutní fenomén mužského biatlonu Francouze Martina Fourcada, byl Michal Šlesingr. Třiatřicetiletý reprezentant je synonymem pro maximální využití volného času mezi sezónami. Většina jeho aktivit kromě krátkého pobytu v teple u moře je spojená s adrenalinem, kterého nemá nikdy dost.


 
ZDROJ: Wikipedia
 

Šlesingr je vášnivým vyznavačem seskoků s padákem, na který během letní přestávky nalákal i další reprezentační kolegy Vítkovou nebo Soukupa. Ti však na rozdíl od akčního Šlesingra jeho nadšení nesdíleli. Vzduch však využil v uplynulé sezoně na osmnáctém místě se umístivší reprezentant i při base jumpingu, za kterým si rád zajede i do zahraničí, nebo když se s nejlepším českým akrobatickým pilotem Martinem Šonkou pustil do vzduchu v jeho letadle. Český vojenský pilot závodící v prestižní soutěži Air Race, jejíž live výsledky jsou na bet365, tak biatlonovému esu předvedl nějaký ten trik ze svého rukávu. Šlesingr je vůbec milovník živlů. Cizí mu totiž není ani adrenalin z mořských vln na plachetnici.

Poklidnější formu vyžití volí Ondřej Moravec, který svůj odpočinek pojí zároveň částečně s přípravou. Jeho výlety na skialpinistických lyžích, kdy zdolává nejeden zahraniční velikán nebo známou Haute Route mezi Chamonix a Zermattem, si však jako novopečený otec bude muset nechat stranou. Je nicméně také velkým fanouškem cyklistiky, na kterou by si i v domácích podmínkách mohl najít čas.


 
Zdroj: Facebook Ondřeje Moravce


Samozřejmou destinací všech našich reprezentantů jsou také společné události v rámci propagace tohoto sportu. Ať se jedná o letní závody na kolečkových lyžích či autogramiády, parta našich biatlonistů spolu tráví značnou část roku. K tomu se přidávají také společná soustředění, kdy kromě domácích podmínek využívají také zahraniční destinace, jakými jsou například Norsko nebo Švédsko.
 
Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 6361x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace