10 věcí, které jste možná nevěděli o Benny Hillovi

25. února 2017

Připravil jsem pro vás pár zajímavých faktů ze života anglického komika Bennyho Hilla, o kterých možná nemáte ani tušení. Tak schválně, věděli jste že:

1. Bennovo původní jméno znělo Alfred Hafthorn Hill? Pseudonym Benny Hill si vytvořil až po vojenské službě v Londýně. Jméno Benny si propůjčil do svého oblíbeného baviče Jacka Bennyho.

2. Věděli jste, že Benny Hill nebyl nikdy ženatý? Dvakrát byl odmítnut ze strany něžnějšího pohlaví...

3. Víte, že Benny nikdy nevlastnil automobil a ani žádnou nemovitost? I když byl velmi bohatý muž, žil skromně v pronajatém malém bytě v Teddingtonu, odkud chodil pěšky do filmových studií.

4. Věděli jste, že slavný komik němých filmů a grotesek Charlie Chaplin byl velkým obdivovatelem Bennyho Hilla? Charlie Chaplin měl dokonce ve svém domě ve Švýcarsku celou kolekci pořadu Show Bennyho hilla.

5. Víte, že Bennyho zábavný pořad The Benny Hill Show byl vysílám ve 140 zemích světa a jeho natáčení trvalo přes dvacet let?

6. Věděli jste, že Benny Hill neměl klid ani po své smrti? Krátce po jeho úmrtí byl vytažen z vlastního hrobu kvůli údajným šperkům, se kterými měl být pochován?

7. Víte, že Benny po sobě zanechal přes 10 miliónů liber?

8. Věděli jste, že Benny vystřídal řadu povolání např. práci mlékaře, řidiče, pomocného režiséra a pracoval také v rádiu?

9. Víte, že otec i strýc Bennyho Hilla pracovali u cirkusu? Zřejmě zde započala jeho touha být hercem a komikem... :)

10. Je nad slunce jasné, že Bennyho tvorba nestárne a že stále rozdává pohodu a úsměvy na tváři. I přes tento fakt byl v roce 2006 natočen pořad s podtitulem Je Benny ještě zábavný? (Is Benny Hill Still Funny?). Promítli divákům sestřih Bennovy tvorby a co myslíte, jaké byly reakce diváků? Smáli se a výtečně se pobavili...

VIDEO: Benny Hill - The Misadventures of Robin Hood (1976)

 ČERPÁNO ZE ZDROJŮ:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Benny_Hill
http://www.zvedavec.org/kultura/2008/07/2662-vzpominka-na-benny-hilla.htm
http://www.gettyimages.com (úvodní foto - © Copyright Getty Images)

 

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 4795x


Milníky

V roce 2023 jsem dosáhl na celkovou návštěvnost mého webu přes 3.600.000 návštěvníků. Moooooc vám všem děkuji a vzhůru do čtvrtého milionu... :)
 

Pokud někde na webu najdete nějakou chybičku, nesrovnalost nebo budete mít připomínku, podnět nebo nápad, napište mi.


Díky Dooffy

Přepnout na mobilní verzi

Další informace